Forum Weselne
Bierzmowanie przed ślubem - Wersja do druku

+- Forum Weselne (http://www.kns.info.pl)
+-- Dział: Organizacja ślubu (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Formalności (/forumdisplay.php?fid=43)
+---- Dział: Nauki przedmałżeńskie (/forumdisplay.php?fid=10)
+---- Wątek: Bierzmowanie przed ślubem (/showthread.php?tid=46)

Bierzmowanie przed ślubem - Kasia26 - 04-30-2012 08:31 AM

Mój NieMąż nie ma zrobionego bierzmowania i musi przejść je na szybko teraz, przed ślubem. Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację? Czy księża nie robią problemów z takimi "spóźnialskimi"?

RE: Bierzmowanie przed ślubem - Mia - 04-30-2012 08:53 AM

Moja bratowa robiła bierzmowanie przed ślubem. Nie miała z tym żadnego problemu ale trzeba o tym myśleć odpowiednio wcześnie żeby się załapać z młodzieżą, bo ten ksiądz co udziela bierzmowania w parafiach zwykle nie stacjonuje tylko przyjeżdża kilka razy w roku.

RE: Bierzmowanie przed ślubem - Kyoko - 04-30-2012 09:17 AM

Ja robiłam bierzmowanie w zeszłym tygodniu Duży uśmiech razem z gimnazjalistami Duży uśmiech
ksiądz nie miał żadnych problemów, przecież nie jego interes co się stało, że nie robiłam wcześniej

RE: Bierzmowanie przed ślubem - Scarlett - 04-30-2012 11:35 AM

Cóż, to jest sakrament i myślę, że ksiądz nie powinnien sprawiać jakichś problemów tylko udzielić go jak każdemu

RE: Bierzmowanie przed ślubem - taszczesliwa - 06-22-2012 11:11 AM

U mnie w parafii tez bardzo przykładają do tego wagę i ścigają za brak bierzmowania [w sumie ścigają za brak każdego drobiazgu].
Ale wydaje mi się,że księża nie robią problemów jeśli dojdzie juz do samego bierzmowania- w końcu co roku zdarzają się jakieś starsze osoby, które decydują się na ten sakrament

RE: Bierzmowanie przed ślubem - PannaMigotka - 08-16-2012 08:28 PM

wydaje mi się,że ksiądz nie będzie robił problemu tyko wystarczy pokazac że to faktycznie wazne,a nie 'coś do odklepania'